פוליגרף

פוליגרף לעסקים

חברת ש. ברוק בהובלתו של מר שלמה ברוק, יו"ר איגוד הפוליגרף הישראלי ומייסד בית הספר הבינלאומי לפוליגרף, מספקת שירותי בדיקות פוליגרף ושירותים משלימים למגזר העסקי והציבורי. אנו מבצעים בדיקות פוליגרף באמצעות המכשור המתקדם ביותר בעולם של חברת לאפייט הנחשבת למובילה הטכנולוגית בתחום זה. אנו הנציגים הבלעדיים של לאפייט ולכן, חברתנו היא היחידה בישראל שמספקת בדיקות ברמת האמינות הגבוהה ביותר ברמה עולמית. בעת פנייה לביצוע בדיקות פוליגרף חשוב לוודא כי המכון והבודק המבצע עומדים בקריטריונים המחמירים ביותר. אנו מתחייבים כי כלל הבודקים שלנו עברו את ההכשרות המקצועיות ביותר, בעלי ניסיון של עשור ומעלה וחברים באיגוד הפוליגרף הישראלי.

בדיקות פוליגרף לפני קבלה לעבודה

היעדר אמינות ויושרה בקרב עובדים עלולות להיות בעלות השפעות שליליות גדולות על הארגון. טרם קבלת מועמדים לעבודה, בעיקר לעמדות מפתח ולתפקידים רגישים, מומלץ יהיה לבצע בדיקת פוליגרף לגילוי האמת בקשר לאמינות, יושר ומהימנות המועמד.
את הבדיקה ניתן לבצע לאחר שלב המיון הראשוני על מנת לאמת את המועמד עם המידע שמסר או בשלבים מתקדמים יותר טרם קבלתו לתפקיד.
במכון ש. ברוק אנו מספקים פתרונות מקיפים לגילוי האמת. לבדיקת הפוליגרף המתבצעת לפני קבלה לעבודה ניתן להוסיף את השירותים המשלימים שלנו כדי להעמיק את המידע על העובד.
שירותים אלו כוללים את חקירת הרקע וההיסטוריה של המתמיין למשרה, בדיקת אמינות הממליצים שלו ואיסוף חוות דעת ממקומות עבודה קודמים.
הבודקים במכון ש. ברוק בעלי ניסיון רב שנים בתשאול מועמדים לפני קבלה לעבודה. כמו כן, המכשור בו נעשה שימוש במהלך הבדיקה הינו מהמתקדמים והמדויקים בתחום.
שליחת המועמד לביצוע בדיקת פוליגרף עלולה לעורר אצלו חששות רבים, לכן, לצד המקצועיות שלנו אנו נוהגים ברגישות מלאה לנבדק במהלך כל התהליך. כמו כן, אנו מתחייבים לקבלת המועמדים לא יאוחר מ48 שעות ממועד פנייתכם.

פוליגרף לארגונים

בדיקות פוליגרף בארגונים יכולות לסייע רבות גם במקרים בהם עלה חשד כנגד אחד העובדים אך גם כאמצעי הרתעה ומיגור תופעות של פגיעה בארגון אשר נעשות בחוסר תום לב.
ארגונים רבים בוחרים לבצע בדיקות תקופתיות ידועות לכלל העובדים או לאלו הנמצאים בתפקידים בעלי רגישות גבוהה. בדיקות אלו מהוות הרתעה רבת עוצמה כנגד התנהגות שאינה תקינה בקרב עובדי הארגון. כמו כן, במהלך הבדיקה עלולים להתגלות חשדות לביצוע עבירה או להתנהלות שאינה כשורה, במצב זה, אנו במכון ש. ברוק נוכל לספק לכם פתרונות משלימים לגילוי האמת.
ככל בדיקת פוליגרף לגילוי האמת, כאשר אנו שואפים לקבלת התוצאות המדויקות ביותר, עלינו לדעת כי הבדיקה נעשית על ידי בודק מוסמך ומקצועי, בעל ניסיון רב אשר עושה שימוש במכשירים מתקדמים ואמינים. מכון ש. ברוק, בניהולו של שלמה ברוק, יו''ר איגוד הפוליגרף בישראל, תוכלו לדעת שבחרתם במכון במוביל בארץ לחקר האמת.

אבחון גרפולוגי

אבחון גרפולוגי מבוסס על ניתוח מעמיק של כתב היד. אבחון זה נעשה לרוב למתמיינים לעבודה על מנת לשפוך אור על הפרופיל האישיותי והמקצועי שלהם.
הבדיקה הגרפולוגית מספקת מידע לגבי פרמטרים רבים על תכונות האופי של המועמד, כאשר בהתאם לדרישות המשרה, ניתן להתעמק במאפיינים הספציפיים הנדרשים לתפקיד.
מעוניינים לבצע אבחון גרפולוגי למועמד? יש לספק תיאור תפקיד למשרה אליו הוא מתמיין וזאת כדי שנוכל לספק לכם חוות דעת מקצועית ומדויקת עבורכם. האבחון הגרפולוגי נחשב לכלי יעיל במיוחד לקבלת מידע על מועמדים לעבודה ומסייע בקבלת התמונה הרחבה על המועמד והתאמתו לתפקיד.
האבחון הגרפולוגי הנעשה במכון ש. ברוק מבוצע על ידי מומחים בעלי ותק וניסיון מקצועי של מעל לעשור. כחלק מאיגוד הפוליגרף הישראלי, תוכלו להיות בטוחים שבחרתם במכון פוליגרף מוסמך ומקצועי.

בדיקת טוהר מידות

בארגונים קהילתיים ובעמדות ציבוריות נדרשת פעמים רבות הוכחת טוהר המידות של ממלא תפקיד זה או אחר. טוהר המידות מתייחס בין היתר גם לניצול לרעה של עמדת כוח על מנת להשיג רווח אישי ול"שחיתות".
מטרת בדיקה זו הינה לשפוך אור על מידת יושרם ואמינותם של מחזיקי המשרות השונות.
במקרים שבהם לאחר בדיקתנו יעלה חשש לפגיעה בטוהר המידות, נספק לכם ייעוץ מקצועי ונעמוד לרשותכם לכל שאלה או בעיה. אנו מטפלים בלקוחותינו ברגישות ומחויבים לדיסקרטיות מלאה.
חברתנו מתמחה בבדיקות פוליגרף, בדיקות גרפולוגיות ומבדקי אמינות ולכן אנו יכולים לספק פתרונות מלאים ומקיפים לבדיקת טוהר המידות תחת קורת גג אחת.

מכשיר בדיקת פוליגרף

מכשיר הפוליגרף בתצורה של היום נבנה לראשונה בשנת 1921 בארה"ב. במשך השנים התפתחה הטכנולוגיה וכיום מכשיר הפוליגרף הינו ממוחשב, הפוליגרף מודד מדדים פיזיולוגים כמו לחץ דם, דופק, נשימה ועוד. טכניקת בדיקת הפוליגרף מכילה שאלות מסוגים שונים ורמת התגובתיות של הנבדק לשאלות היא בסיס הפענוח וההגעה למימצא. מימצאי בדיקת פוליגרף הנערכת לפני קבלה לעבודה מהוים בדרך כלל כלי תומך החלטה ולא גורם יחידי בהחלטה אם להעסיק מועמד או לא. בדיקת הפוליגרף מהוה גורם מרתיע המונע מ"עברינים" להציג מועמדות למקום עבודה ביודעם שיהיה עליהם לעבור בדיקת פוליגרף.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ

פוליגרף – כל מה שצריך לדעת!

מקור המילה הוא מיוונית ומשמעו רב (פולי) רישום (גרף). המכשיר הומצא בשנות ה-20 של המאה ה-20 בארצות הברית. פוליגרף הוא השם שניתן למכשיר שמטרתו לבדוק האם האדם שנבדק באמצעותו דובר אמת או משקר. מסיבה זו נקרא המכשיר גם מכונת אמת, והוא משמש עד היום לצרכים מסוימים. מכשיר פוליגרף הומצא בארצות הברית בשנות העשרים של המאה העשרים, ועד היום עושים שימוש בפוליגרף במדינות שונות על מנת לסייע בקבלת החלטה לגבי אמינותו של הנבדק. פעולתו של מכשיר פוליגרף מתבססת על ההנחה לפיה כאשר אדם משקר מתרחשות בגופו תגובות פיזיולוגיות בלתי רצוניות כגון הזעה, רעד, דפיקות לב מואצות, עלייה בלחץ הדם ועוד. המכשיר, שמחובר לגופו של הנבדק באמצעות חיישנים , יכול לזהות את השינויים הללו ולסמן אותם על הפלט שהוא מוציא.

כיצד מתבצעת בדיקה של מכונת אמת/ פוליגרף?

בדיקת פוליגרף מתבצעת בחדר שקט שקירותיו חלקים ואין בו שום חפץ או דבר שעלול להסיט את תשומת לבו של הנבדק. הבודק מעביר לנבדק סדרת שאלות על מנת שיכין את עצמו ויפחית את מידת הלחץ שעלולה להשפיע על תגובותיו. לאחר מכן מחבר הבודק חיישנים לגופו של הנבדק, ושואל אותו את אותן שאלות בדיוק. השאלון כולל שאלות ישירות, העוסקות במקרה שמבקשים לבדוק. שאלות השוואה שאינן קשורות למקרה ושמטרתן לאפשר לבודק לדעת בצורה ודאית יותר מתי הנבדק משקר ומתי הוא דובר אמת, ושאלות ניטרליות הנותנות  מדד בלתי תלוי  לאמירת אמת.  כל השאלות הללו מטרתן לאפשר לבודק לקבל החלטה לגבי מידת אמינותו ומהימנותו של הנבדק, על פי הגרף שרושם המכשיר 

למה מיועדת בדיקה ע"י מכונת אמת?

בדיקה באמצעות מכונת אמת משמשת היום למספר צרכים:

1. סיוע בחקירות – במסגרת חקירות פליליות, כשלא תמיד יש מספיק ראיות כדי להחליט אם אדם הנחשד
בביצוע פשע מסוים אכן אשם אם לאו, עושים הרבה פעמים שימוש במכשיר פוליגרף.
2. בדיקת מהימנות עובדים – כאשר בעל חברה או עסק רוצה לגייס עובדים חדשים ורוצה לדעת שהם אכן
מהימנים ומתאימים לתפקיד, הוא מבקש מהם הרבה פעמים לעבור בדיקת פוליגרף לעובדים.
3. חקירות ביטוח – חברות ביטוח שנתבעות על ידי אדם המדווח שנפגע, מבקשות פעמים רבות מהתובע לעבור בדיקה כדי להתרשם מאמינות הדיווח.
4. בדיקות במסגרת מחלוקות ביחסים בין אישיים בין בני זוג.
5. אימות גירסאות בבית משפט למשפחה, או בבתי הדין הרבניים.

בארצות הברית חלק מהמדינות מקבלות את תוקפן של בדיקות פוליגרף ברמת דיוק גבוהה.
באירופה, לעומת זאת, יש מדינות שבהן יש איסור מפורש לבצע בדיקת פוליגרף.
בישראל אין להציג מימצאי בדיקת פוליגרף בהליך פלילי, אולם תוצאותיה יכולות לשמש כראיה תומכת בהליכים אזרחיים, אם התמלאו שני התנאים הבאים:

1. הבדיקה בוצעה בהסכמת שני הצדדים
2. תוצאות הבדיקה הן חד משמעיות

למרות זאת, הרבה מאוד בעלי חברות ועסקים, כמו גם הרבה מאוד חברות ביטוח, משתמשים במכשיר על מנת לקבל מידע לגבי מהימנות, והבדיקה בהחלט משמשת גם במקרים הנדונים בבתי משפט, כאשר היא מתבצעת בהסכמת שני הצדדים.

בכל מקרה – אסור לחייב אדם לעבור בדיקה באמצעות מכונת אמת, וסירובו של אדם לבדיקה שכזאת אינה מהווה עילה לאשמתו.

האם ניתן לרמות מכונת אמת?

התשובה היא כן, אבל בהסתייגות רבה.
כן, משום שקשה מאוד לאדם לשלוט בתגובותיו הרגשית כאשר הוא משקר, אבל אם הוא מאוד יתאמץ יכול להיות שהוא יצליח להלחיץ את עצמו בזמן שיענה על שאלות הסרק ולהרגיע את עצמו קצת כשיענה על השאלות הרלוונטיות.

במקרה כזה תגובותיו תהיינה זהות בשני סוגי השאלות, וקשה מאוד יהיה להגיד מתי הוא משקר ומתי דובר אמת.

בכל מקרה – רק מעטים מצליחים, וברוב המקרים התוצאות מהימנות לחלוטין.

בחברת ש. ברוק, אשר נמצאת ברמת גן, אנו עושים בדיקות פוליגרף אמינות ומקצועיות על ידי אנשי מקצועי בעלי וותק וניסיון גדולים, לקביעת פגישה או שאלות כלשהן אתם מוזמנים לפנות אלינו.

פוליגרף ברמת גן 3

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ

מאמרים וכתבות

ריגול תעשייתי

ריגול תעשייתי הוא ביטוי המתאר מגוון פעולות שעיקרן איסוף של מידע בנוגע לתהליכי עבודה של גופים מתחרים. במובן מסוים מדובר באחד ממרכיבי התחום הרחב של

קרא עוד »

מבחן אמינות

עוד בעבר, היו מבוצעים מבחני אמינות בתרבויות קדומות וגם כיום, מבוצעים מבחני אמינות שונים עבור מטרות שונות. ההיסטוריה של מבחן אמינות, מראה שימוש נרחב בו

קרא עוד »

חוות דעת משפטית

חוות דעת משפטית המנוסחת, כתובה כראוי ומוגשת לבית המשפט, מסייעת לצד המציג אותה בפני בית המשפט למקד את טענותיו, לבסס את טיעוניו ומגדילה את סיכויו

קרא עוד »

בדיקת פוליגרף לקטינים

בדיקת פוליגרף היא בדיקה מוכרת עד מאוד, בה ניתן לקבוע (לעיתים חד משמעית) האם הנבדק דובר אמת או שקר. על מנת לאמת את תוצאות הבדיקה,

קרא עוד »