פוליגרף

על החברה

אודות החברה

חברת ש. ברוק בע''מ נוסדה בשנת 1998, על מנת לתת מענה לבדיקות הפוליגרף והשירותים המשלימים אותן תחת קורת גג אחת.
החברה, בהנהלתו והובלתו של מר שלמה ברוק, מחזיקה בטכנולוגיית הפוליגרף המתקדמת ביותר בארץ וזו בזכות היותה הנציגה הבלעדית בישראל של חברת Lafayette Instrument , יצרנית הפוליגרף המובילה בעולם.
המכשור המשמש את חברתנו לביצוע בדיקות הינו הטוב ביותר, ברמה עולמית, הן מבחינת החומרה והן מבחינת התוכנה. בזכות העליונות הטכנולוגית, במכון ש. ברוק תוכלו להיות בטוחים כי הבדיקות שתעברו יהיו אמינות ומדויקות ביותר.
צוות הבודקים בש. ברוק הינו מהמנוסים והמקצועיים ביותר בארץ. כלל הבודקים בעלי יותר מ10 שנות ניסיון וחברים באיגוד הפוליגרף הישראלי (א.פ.י).
אנו יודעים כי ביצוע בדיקת פוליגרף יכולה להיות עניין מורכב ורגיש בעל השלכות מהותיות על הנבדק ועל המעורבים. לכן, אנו דואגים להוביל את תחום בדיקות הפוליגרף ברמת המקצועיות, הניסיון, המכשור, הטכנולוגיה והשירות ללקוחותינו.

תהליך הבדיקה

כאשר אנו משקרים חלים בגופינו שינויים פיזיולוגיים כמו שינוי בדופק או בנפח הנשימה ושינויים במערכת העצבים. מכשיר הפוליגרף תוכנן ונבנה באופן שיוכל לקלוט ולמדוד את שינויי התגובות הפיזיולוגיות הללו. המכשור במכון הוא המתקדם ביותר בישראל ובעולם, המסופק לחברת ש. ברוק באופן בלעדי מטעם חברת לאפייט, מספר 1 בציוד פוליגרף בעולם. המערכות שלנו מובילות טכנולוגית ברמת החומרה והתוכנה כאחד ולא פחות חשוב מתעדכנות באופן שוטף בגרסאות החדישות ביותר. בזכות היתרונות המובהקים של המכשור בחברתנו, אנו מספקים רמת דיוק גבוהה ביותר ותוצאות מדויקות ללקוחותינו. במהלך הבדיקה הנבדק נשאל שאלות ניטרליות שמטרתן לייצר מדד בסיס של תגובות הנבדק, לצד שאלות השוואה המאפשרות להשוות את רמת תגובתו של הנבדק לשאלות שנשאל. בבדיקת הפוליגרף, לאחר אפיון המדדים של הנבדק, ישאל הבודק שאלות הרלוונטיות לנושא הבדיקה עצמה. את הבדיקה אנו עורכים בחדר שקט ונטול הסחות דעת. בתום הבדיקה הצוות המקצועי של המכון מבצע השוואה בין המדדים השונים ומפענח את התוצאות. על סמך ניתוח הנתונים, יקבל הנבדק את מסקנות הבודק והמכון.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ

פוליגרף – כל מה שצריך לדעת!

מקור המילה הוא מיוונית ומשמעו רב (פולי) רישום (גרף). המכשיר הומצא בשנות ה-20 של המאה ה-20 בארצות הברית. פוליגרף הוא השם שניתן למכשיר שמטרתו לבדוק האם האדם שנבדק באמצעותו דובר אמת או משקר. מסיבה זו נקרא המכשיר גם מכונת אמת, והוא משמש עד היום לצרכים מסוימים. מכשיר פוליגרף הומצא בארצות הברית בשנות העשרים של המאה העשרים, ועד היום עושים שימוש בפוליגרף במדינות שונות על מנת לסייע בקבלת החלטה לגבי אמינותו של הנבדק. פעולתו של מכשיר פוליגרף מתבססת על ההנחה לפיה כאשר אדם משקר מתרחשות בגופו תגובות פיזיולוגיות בלתי רצוניות כגון הזעה, רעד, דפיקות לב מואצות, עלייה בלחץ הדם ועוד. המכשיר, שמחובר לגופו של הנבדק באמצעות חיישנים , יכול לזהות את השינויים הללו ולסמן אותם על הפלט שהוא מוציא.

כיצד מתבצעת בדיקה של מכונת אמת/ פוליגרף?

בדיקת פוליגרף מתבצעת בחדר שקט שקירותיו חלקים ואין בו שום חפץ או דבר שעלול להסיט את תשומת לבו של הנבדק. הבודק מעביר לנבדק סדרת שאלות על מנת שיכין את עצמו ויפחית את מידת הלחץ שעלולה להשפיע על תגובותיו. לאחר מכן מחבר הבודק חיישנים לגופו של הנבדק, ושואל אותו את אותן שאלות בדיוק. השאלון כולל שאלות ישירות, העוסקות במקרה שמבקשים לבדוק. שאלות השוואה שאינן קשורות למקרה ושמטרתן לאפשר לבודק לדעת בצורה ודאית יותר מתי הנבדק משקר ומתי הוא דובר אמת, ושאלות ניטרליות הנותנות  מדד בלתי תלוי  לאמירת אמת.  כל השאלות הללו מטרתן לאפשר לבודק לקבל החלטה לגבי מידת אמינותו ומהימנותו של הנבדק, על פי הגרף שרושם המכשיר 

למה מיועדת בדיקה ע"י מכונת אמת?

בדיקה באמצעות מכונת אמת משמשת היום למספר צרכים:

1. סיוע בחקירות – במסגרת חקירות פליליות, כשלא תמיד יש מספיק ראיות כדי להחליט אם אדם הנחשד
בביצוע פשע מסוים אכן אשם אם לאו, עושים הרבה פעמים שימוש במכשיר פוליגרף.
2. בדיקת מהימנות עובדים – כאשר בעל חברה או עסק רוצה לגייס עובדים חדשים ורוצה לדעת שהם אכן
מהימנים ומתאימים לתפקיד, הוא מבקש מהם הרבה פעמים לעבור בדיקת פוליגרף לעובדים.
3. חקירות ביטוח – חברות ביטוח שנתבעות על ידי אדם המדווח שנפגע, מבקשות פעמים רבות מהתובע לעבור בדיקה כדי להתרשם מאמינות הדיווח.
4. בדיקות במסגרת מחלוקות ביחסים בין אישיים בין בני זוג.
5. אימות גירסאות בבית משפט למשפחה, או בבתי הדין הרבניים.

בארצות הברית חלק מהמדינות מקבלות את תוקפן של בדיקות פוליגרף ברמת דיוק גבוהה.
באירופה, לעומת זאת, יש מדינות שבהן יש איסור מפורש לבצע בדיקת פוליגרף.
בישראל אין להציג מימצאי בדיקת פוליגרף בהליך פלילי, אולם תוצאותיה יכולות לשמש כראיה תומכת בהליכים אזרחיים, אם התמלאו שני התנאים הבאים:

1. הבדיקה בוצעה בהסכמת שני הצדדים
2. תוצאות הבדיקה הן חד משמעיות

למרות זאת, הרבה מאוד בעלי חברות ועסקים, כמו גם הרבה מאוד חברות ביטוח, משתמשים במכשיר על מנת לקבל מידע לגבי מהימנות, והבדיקה בהחלט משמשת גם במקרים הנדונים בבתי משפט, כאשר היא מתבצעת בהסכמת שני הצדדים.

בכל מקרה – אסור לחייב אדם לעבור בדיקה באמצעות מכונת אמת, וסירובו של אדם לבדיקה שכזאת אינה מהווה עילה לאשמתו.

האם ניתן לרמות מכונת אמת?

התשובה היא כן, אבל בהסתייגות רבה.
כן, משום שקשה מאוד לאדם לשלוט בתגובותיו הרגשית כאשר הוא משקר, אבל אם הוא מאוד יתאמץ יכול להיות שהוא יצליח להלחיץ את עצמו בזמן שיענה על שאלות הסרק ולהרגיע את עצמו קצת כשיענה על השאלות הרלוונטיות.

במקרה כזה תגובותיו תהיינה זהות בשני סוגי השאלות, וקשה מאוד יהיה להגיד מתי הוא משקר ומתי דובר אמת.

בכל מקרה – רק מעטים מצליחים, וברוב המקרים התוצאות מהימנות לחלוטין.

בחברת ש. ברוק, אשר נמצאת ברמת גן, אנו עושים בדיקות פוליגרף אמינות ומקצועיות על ידי אנשי מקצועי בעלי וותק וניסיון גדולים, לקביעת פגישה או שאלות כלשהן אתם מוזמנים לפנות אלינו.

פוליגרף ברמת גן 3

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ

מאמרים וכתבות

גרפולוג משפטי

גרפולוגיה לצורכי בית משפט כמו הגרפולוגיה המוכרת לציבור, הגרפולוגיה האישיותית, גם גרפולוגיה משפטית (פורנזית) מבוססת על כך, כי לכל אדם כתב יד ייחודי משלו, אשר

קרא עוד »

שאלות נפוצות – בדיקת פוליגרף

בדיקות פוליגרף הפכו ליותר ויותר נפוצות בשנים האחרונות, במגוון מקרים עבור השוק הפרטי והעסקי ולא רק לצרכים משפטיים או חקירתיים טהורים. אך תפיסה נפוצה היא

קרא עוד »

מיהו מומחה לפוליגרף

מיהו מומחה לבדיקת פוליגרף עם העלייה בפופולאריות של בדיקות פוליגרף המבוצעות עבור אנשים פרטיים, גופים עסקיים ושאר לקוחות המבקשים לברר האם מישהו דובר אמת או

קרא עוד »

בדיקה לגילוי האזנות סתר

בדיקות האזנה סתר – חוקי או לא? בארצנו הקטנטונת מדברים הרבה על האזנות סתר, שהיו חלק חשוב בפרשיות שחיתות שונות ומשונות. אבל – לא כולם

קרא עוד »

גרפולוגיה חקר כתב היד וניתוחו

הסבר המונח גרפולוגיה- גרפולוגיה היא חקר כתב היד וניתוחו. זוהי שיטה המשמשת להערכת אופיו או אישיותו של אדם על סמך מאפייני כתב היד שלו.גרפולוגים מאמינים

קרא עוד »

מתפקידו ופועלו של שלמה

בשנת 2018 קיבל מר ברוק ע"ש Leonard Keeler מטעם ארגון הפוליגרף האמריקאי לאות הוקרה לתרומתו המקצועית לענף הפוליגרף בעולם.