פרופיל

פרופיל ש. ברוק מומחה פוליגרף

חברת ש. ברוק בע"מ מציעה שירותי פוליגרף אמינים, ייעוץ ביטחוני ובדיקות מהימנות לעובדים. החברה מנוהלת על ידי שלמה ברוק, בעל ניסיון עשיר בתחום, כמו גם ניסיון ניהולי נרחב.

שלמה ברוק בוגר תואר  בפסיכולוגיה חברתית מאוניברסיטת תל אביב. במקביל, הוא עבר הכשרות רבות בתחום בדיקות הפוליגרף בישראל ובארה"ב, כולל השתלמות בנושאי פוליגרף ב- FBI. לשלמה ניסיון מקצועי רחב ביותר בעבודה בתחום בדיקות הפוליגרף.

שלמה החל את דרכו המקצועית עוד בשנת 1981, והגיע עד לתפקיד ראש יחידת הפוליגרף הארצית של משטרת ישראל. במהלך דרכו שימש כמומחה פוליגרף במצ"ח.  במקביל, עסק שלמה ברוק בהדרכה ושימש כמדריך ראשי בבית הספר לפוליגרף של משטרת ישראל.

בשנת 1988 ייסד את חברת אוראן פוליגרף וייעוץ ביטחוני ובמקביל שימש כמומחה לבדיקת מהימנות עובדים בשירות הביטחון הכללי.

משנת 2004 עד 2012 שימש שלמה ברוק כיו"ר איגוד בודקי הפוליגרף בישראל (א.פ.י).

בשנת 2010 החליט שלמה לצאת לדרך חדשה, והקים את חברת ש.ברוק בע"מ המציעה מגוון רחב ביותר של שירותים בתחום הפוליגרף, בדיקות מהימנות, חקירות טוהר מידות וחוות דעת מומחה בתחומי הזיהוי הפלילי (מסמכים, טביעות אצבע, השוואות קול וכו').

לאחרונה נבחר שלמה ברוק לשמש שוב בתפקיד יושב ראש איגוד בודקי הפוליגרף בישראל.

חברת ש.ברוק בע"מ הינה הנציגה הבלעדית בישראל של חברת LAFAYETTE INSTRUMENT – (מכשירי פוליגרף – לאפייט) יצרנית הפוליגרף מספר 1 בעולם!

כיצד מתנהלת הבדיקה?

כאשר אנו משקרים חלים בגופינו שינויים פיזיולוגיים כמו שינוי בדופק או בנפח הנשימה ושינויים במערכת העצבים. מכשיר הפוליגרף תוכנן ונבנה באופן שיוכל לקלוט ולמדוד את שינויי התגובות הפיזיולוגיות האלה, למכשיר אביזרים המתחברים לגוף הנבדק ומודדים את השינויים הנ"ל.

המערכת כיום הינה מערכת ממוחשבת אשר רמת הדיוק שלה גבוהה והיא מאפשרת לבודק הפוליגרף להגיע לתוצאה מדויקת ביותר.

במהלך הבדיקה הנבדק נשאל מספר סוגים של שאלות:

  • שאלות ניטרליות – כוללות לרוב פרטים אישיים מטרתן ליצר מדד בסיס של תגובות הנבדק.
  • שאלות השוואה – שאלות המאפשרות לבודק להשוות את רמת תגובתו של הנבדק לשאלות הרלוונטיות.
  • שאלות רלוונטיות – שאלות בהן מופיע נושא הבדיקה.

הבדיקה נערכת בחדר שקט ונטול הסחות דעת. בתום הבדיקה הצוות המקצועי של המכון מבצע השוואה בין המדדים השונים ובודק אילו שאלות השפיעו על הנבדק ומה הייתה תגובתו אליהן כפי שבאה לידי ביטוי על הגרף.

על סמך הפענוח ניתנת תוצאת הבדיקה.

שירותי מכון הפוליגרף

חברת ש.ברוק בע"מ מספקת שירותים מקצועיים בתחומים הבאים:

ביצוע בדיקות לעובדים

לא פעם מעסיקים בוחרים להעביר מועמדים פוטנציאלים בדיקה בגלאי אמת כדי לקבל חוות דעת מקצועית על מידת אמינותו ומהימנותו של מועמד מסוים. בדיקות אלו נפוצות במיוחד כאשר מדובר בתפקידים רגישים ומטרתם לאמת אינפורמציה שנתקבלה בשלבי הריאיון הראשוניים. מלבד מטרות של סינון עובדים, ישנם מעסיקים אשר מבצעים בדיקות פוליגרף תקופתיות לשם הרתעת עובדים מביצוע עבירות או בדיקות פוליגרף לאחר אירועים ספציפיים אשר מטרתם להסיר או לאשש חשדות.

בדיקת עובד חדש היא תהליך מורכב ומסובך, בעיקר כאשר מדובר בתפקידים בהם הדגש הוא על מהימנות והתאמת העובד לדרישות התפקיד.

א. בדיקות התאמה: מבחני אישות, אבחונים גרפולוגיים, ראיונות, מרכזי הערכה.

ב. בדיקות מהימנות: תחקור ראשוני, בדיקות פוליגרף לאימות דיווח עצמי.

ג. תשאול ממליצים: חוות דעת ממליצים, חוות דעת ממקומות עבודה קודמים. המערך הינו מודולארי, הנקבע בהתאם לדרישות התפקיד. בתום המבדק נערך סיכום אינטגרטיבי הכולל המלצה.

חקירות פליליות

מכון פוליגרף לא פעם ישמש גם את חוקרי המשטרה במסגרת של חקירות פליליות, זאת במקרים ובהם אין מידה מספקת של ראיות כדי להחליט באם הנאשם אכן ביצע את העבירה המיוחסת לו.

חקירות ביטוח

גם חברות ביטוח לא פעם נעזרות בשירותיהם של מכוני פוליגרף ולו רק על מנת להתרשם מאמינותו של הדיווח במקרה של תביעה על פגיעה. ברוב המקרים הפוליגרף עצמו משמש כגורם הרתעה וכך מסייע לאיתור דיווחים בעייתיים. על פי החוק לא ניתן לחייב אדם לבצע בדיקת פוליגרף, נדרשת לשם כך הסכמה, ולא פעם היעדר הסכמה מטעם התובע עשוי להעלות חשדות הנוגעות לטהרת כוונותיו, עם זאת סירובו אינו מהווה עילה לאשמתו. כיום רוב הבדיקות אשר נעשות במקרה ביטוחי נעשות רק לאחר שהמקרה מגיע לבית המשפט ונוצרת הסכמה בין הצדדים לביצוע הבדיקה.

בתי משפט אזרחיים

במהלך הליכי משפט בין שני צדדים ובמידה וקיימת הסכמה, ניתן לבצע בדיקת פוליגרף לשני הצדדים, להציג את ממצאיה לבית המשפט ובמצבים מסוימים אף לבסס על סמך הבדיקה את הכרעת הדין.

בדיקת זיוף מסמכים

בדיקת כתב יד, השוואת חתימות, סיווגי דיו, סוגי מכונות כתיבה, מדפסות ומחשב – בצירוף חוות דעת מומחה לבית המשפט (לפי הצורך).

ייעוץ בניהול הגנה

בדיקת חומר הראיות מההיבט החקירתי / מזפ"י, הכנת קו הגנה / תקיפה.

אבחונים גרפולוגיים

אבחון הפן האישיותי של הכותב והתאמתו לתפקיד, בהתאם לפרופיל העיסוק.

התקנת מצלמות וידיאו סמויות

צילום סמוי/גלוי באמצעות מצלמות וידיאו או סטילס, צילומי לילה לטווחים גדולים, התקנת מערכות צילום סמויות לפיקוח, מעקב ואיתור פעילות חריגה.

גילוי האזנות

בדיקות לגילוי האזנה על קווי טלפון, פקסימיליה וחדרי ישיבות או אחרי הנהלה. התקנת אמצעי נטרול קבועים נגד האזנות.

בדיקת טביעות אצבע
בדיקת מעבדות זיהוי פלילי
בדיקת פוליגרף בכל הארץ ובכל השפות

א. בדיקות פוליגרף הנערכות במטרה לאמת או להזים גרסאות, כגון בדיקת חשודים לאחר אירוע ובדיקות אלימינציה.

ב. בדיקת פוליגרף הכוללת חוות דעת מומחה לבית משפט.

למכון פוליגרף ישנם יתרונות רבים אשר באים לידי ביטוי בעיקר במקצועיותו של הצוות הפועל בהם. בפועל מקצועיותו של הצוות מהווה פרמטר חשוב ומרכזי להצלחת הבדיקה ולקביעת מידת אמינותה ולכן ככל שיש וותק וניסיון רב יותר, כך ניתן להיות בטוחים במהימנותה של התוצאה.

בחברת ש. ברוק אנו מציעים שירותי פוליגרף מהמעלה הראשונה הניתנים על ידי צוות מקצועי ובעל ניסיון עשיר בתחום. החברה מנוהלת על ידי שלמה ברוק ולו ידע תיאורטי נרחב וכן ניסיון מעשי בעבודה בתחום הבדיקות.

לאורך שנות פועלו עבר שלמה ברוק הכשרות רבות בארץ ובעולם כולל השתלמות בנושא ב –FBI. בנוסף שימש כראש יחידת הפוליגרף של משטרת ישראל, היה בודק הפוליגרף הראשי של משרד המשפטים (מח"ש), שירת בהתנדבות שרות מילואים ארוך בדרגת סא"ל ביחידת הפוליגרף של מצ"ח שהיה אחד ממקימיה. כמו כן שימש בודק בשרות הבטחון הכללי בתחום של בדיקות מהימנות.

בנוסף לאמור לעיל היה שלמה ברוק שנים רבות נשיא איגוד בודקי הפוליגרף בישראל.

כתוצאה מכך החברה מציעה מגוון רחב של שירותים בתחום בהתאם לצרכים שונים ובכפוף לכל ההנחיות והכללים הנדרשים להשגת התוצאות האמינות והמהימנות ביותר.

כל בדיקות הפוליגרף במכון מבוצעות על ידי בודקים מוסמכים ומנוסים יוצאי מערכת הביטחון ומשטרת ישראל. לפרטים נוספים אודות השירותים אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!

שירותי החברה- ש.ברוק:

. פוליגרף – סוגי הבדיקות:

בדיקות מהימנות למועמדים למקום עבודה

שיחה אישית וביצוע בדיקת פוליגרף. הבדיקה נערכת על מנת לקבל אבחון מקצועי שנותן תשובה מדויקת על האמינות והיושרה אמינותו ויושרו של האדם, על מנת לשר מידע שהתקבל תוך כדי שלב המיון הראשוני (הראיון) ולבדיקת מהימנותו של העובד. הבדיקה רלוונטית במיוחד עבור מועמדים המיועדים לתפקידים רגישים.

לבדיקה זו יש אפשרות להוסיף גם מערך של חקירת הרקע וההסטוריה של המתמיין למשרה כולל בדיקת אמינותם של האנשים שהמומעד בחר שימליצו עליו. התחקור נערך על מנת לקבל חוות דעת ממקומות עבודה קודמים. תשאול זה ובדיקת כל המידע שסיפק המתמיין למשרה במהלך הבדיקה, הם המבחן לאמינות האינפורמציה שסיפק בשלבי המבדק המוקדמים.

בדיקות מהימנות תקופתיות

בדיקות פוליגרף אשר תיערכנה במועדים שנקבעו מבעוד מועד (לדוגמא כל רבעון או כל תחילת שנה), על מנת לברר את האפשרות שעובד במשך הזמן הזה עשה  עבירה כלשהי וגם האם הוא יודע על איזושהי עבירה שביצע אחד העובדים בחברה, כאשר הסיבה המרכזת לביצוע המבדק זה להרתיע עובדים מפני ביצוע אותן עבירות.

בדיקת פוליגרף ספציפית בעקבות מקרה

בדיקה לאחר שאירע מקרה ספציפי: מיועד למפעלים, קציני בטחון, ארגונים או בקר פנימי של החברה.

בדיקות הפוליגרף הללו נעשות  לאנשים שקיים חשד שהם מעורבים במקרה לא שגרתי שקרה בארגון, כאשר המטרה היא לשלול או לאמת חשדות המיוחסות אליהם.

  1. אבחון גרפולוגי

בדיקת גרופולוגיה המבוצעת על מנת לספק אינפורמציה על האופי והאישיות של המתמיין למשרה , מה הם התכונות שלו, כמה הוא מתאים לתפקיד והאם הוא אמין.

  1. בחינת אמינות מסמכים

 בדיקה מקיפה של זיוף מסמכים באמצעות אימות בין כתב היד, החתימה ועוד…

  1. השוואה בין טביעות אצבעות

בדיקה של טביעת אצבע והשוואה לפי המקרה ובקשת הלקוח.

  1. בדיקת טוהר מידות

א. בדיקות בארגונים קהילתיים על טוהר המידות בארגון.

בדיקה וחקירה של מועסקים בארגון בעניין רמת האמינות של העובדים.

לחצו כאן לקבלת מידע נוסף על פוליגרף לעובדים