פוליגרף

פוליגרף 360

חברת ש. ברוק הוקמה לפני כ 25 שנים מתוך רצון לספק את כלל השירותים לגילוי האמת תחת קורת גג אחת. במכון, לצד בדיקות הפוליגרף תוכלו לקבל שירותים משלימים שיסייעו לכם.
אנו מספקים חוות דעת מטעם מומחים לנושאי פוליגרף, בחינת חשד לזיוף מסמכים, בדיקות לטביעות אצבע וכן מספקים בדיקות פוליגרף לדרישת חברות הביטוח במקרים של תביעה.
נשמח לעמוד לרשותכם ולספק לכם פתרון מקיף המותאם לצרכים שלכם במדויק.

חוות דעת לבתי המשפט

חוות דעת המוגשת לבית המשפט, אשר נכתבה וגובשה על ידי מומחה בתחומו, יכולה לסייע במאמצים לביסוס טענה או בכדי לחזק את את גרסתו של בעל דין בבית המשפט.
אחד הפרמטרים החשובים בעת פנייה למומחה לכתיבת חוות דעת היא המוניטין של אותו אדם.
האם מדובר באוטוריטה בתחומו? האם הוא בעל שם וניסיון עשיר שיסייעו בביסוס חוזקתה של חוו''ד? כאשר נמסרת חוו''ד לבית המשפט לתמיכה בתיק, הצד הנגדי ינסה לערער את אמינותו של המומחה החתום על המסמך. לכן, הבחירה באיש המקצוע הנכון מהווה אולי את ההחלטה המשמעותית ביותר בנושא זה.
שלמה ברוק, מבכירי בודקי הפוליגרף בארץ ויו''ר איגוד בודקי הפוליגרף הנוכחי, יחד עם הצוות המקצועי של מכון ש. ברוק יסייעו לכם בגיבוש חוות דעת מקצועית ואמינה. כמו כן, מר ברוק בעל היכרות מעמיקה עם מערכת המשפט ומשמש כעד מומחה בבתי משפט משנת 1988.

פוליגרף לחקירות ביטוח

פעמים רבות חברות ביטוח שנתבעות על ידי אדם המדווח כי נפגע, מבקשות מהתובע לעבור בדיקת פוליגרף על מנת לאשש את אמינות גרסתו וטענותיו.
הבודקים במכון ש. ברוק, בהובלתו של יו''ר איגוד הפוליגרף הישראלי, שלמה ברוק, הינם בעלי ניסיון רב בביצוע בדיקות פוליגרף עבור גופי הביטוח השונים.
הצוות שלנו הינו מהמובילים בארץ ומכובד על ידי חברות הביטוח והגופים הרלוונטיים. בנוסף, חברת ש. ברוק הינה הנציגה הבלעדית של חברת Lafayette Instrument, החברה המובילה בעולם בתחום ייצור מכשירי פוליגרף.
אם תבעת חברת ביטוח וזו חייבה אותך לבצע בדיקת פוליגרף על מנת לאשר את טענותיך – פנה אלינו ונסייע לך בהקדם.

גילוי האזנות

בדיקות לגילוי האזנה על קווי טלפון, פקסימיליה וחדרי ישיבות או אחרי הנהלה. התקנת אמצעי נטרול קבועים נגד האזנות.
שירותי גילוי האזנות במכון ש. ברוק נעשים באמצעות ציוד מתקדם לאיתור מכשירי ריגול והאזנה.
במידה והבדיקה תעלה כי אכן הייתם נתונים להאזנה ולמעקב, אנו נייעץ לכם באילו צעדים כדאי ונכון יהיה לנקוט.

בדיקת טביעות אצבע

טביעת אצבע היא סממן ייחודי לכל אחד מאיתנו.
כמו כן, היא אינה משתנה לאורך חייו של אדם ולכן נחשבת כראיה אמינה במקרים בהם צריך להוכיח מעורבות של אדם זה או אחר בזירה.
במקרים רבים, אישור השייכות של טביעת אצבע לאדם מסוים או שלילת הקשר, יכולות להשפיע באופן מהותי על ההשלכות של המקרה.
במכון ש. ברוק אנו מבצעים בדיקות להשוואת טביעות אצבע בהתאמה מלאה למקרה ולבקשת הלקוח. הבדיקה מתבצעת על ידי בודקים בעלי ניסיון עשיר, המשתמשים בטכנולוגיות ובמכשור מתקדמים.

בדיקת אמינות מסמכים

עלו חשדות בדבר אמינות מסמכים שנמסרו לכם? ישנו מסמך חשוב שאתם רוצים לאשר את תוקפו?
אנו מבצעים השוואה ואימות בהתאם לשיטות מקצועיות ובאמצעות כלים מתאימים. במהלך הבדיקה נבצע השוואה מדוקדקת בין כתב היד, החתימה, נבחן שינויים ומחיקות חשודים. בדיקת אמינות מסמכים ניתן לבצע במגוון מצבים; חוזים, שטרי-חוב, צוואות, כתב ערבות, שיקים וכיו''ב. הבדיקה יכולה לסייע כחוות דעת בבית המשפט, הן לתחום הפרטי והפלילי והן לבית הדין לעבודה ולמשפחה.
מר שלמה ברוק שימש בעברו ראש מדור מעבדות הפוליגרף וראש מדור התנהגות במטה הארצי של משטרת ישראל והינו בעל ניסיון עשיר שיסייע לכם בבחינת אמינות המסמכים שלכם.
במכון ש. ברוק אנו מבצעים בחינת אמינות למסמכים ברמה הגבוהה ביותר ותוך הקפדה על בדיקה מקיפה ומעמיקה כדי לסייע לכם לבחון חשד לזיוף מסמכים.

מכשיר בדיקת פוליגרף

מכשיר הפוליגרף בתצורה של היום נבנה לראשונה בשנת 1921 בארה"ב. במשך השנים התפתחה הטכנולוגיה וכיום מכשיר הפוליגרף הינו ממוחשב, הפוליגרף מודד מדדים פיזיולוגים כמו לחץ דם, דופק, נשימה ועוד. טכניקת בדיקת הפוליגרף מכילה שאלות מסוגים שונים ורמת התגובתיות של הנבדק לשאלות היא בסיס הפענוח וההגעה למימצא. מימצאי בדיקת פוליגרף הנערכת לפני קבלה לעבודה מהוים בדרך כלל כלי תומך החלטה ולא גורם יחידי בהחלטה אם להעסיק מועמד או לא. בדיקת הפוליגרף מהוה גורם מרתיע המונע מ"עברינים" להציג מועמדות למקום עבודה ביודעם שיהיה עליהם לעבור בדיקת פוליגרף.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ

פוליגרף – כל מה שצריך לדעת!

מקור המילה הוא מיוונית ומשמעו רב (פולי) רישום (גרף). המכשיר הומצא בשנות ה-20 של המאה ה-20 בארצות הברית. פוליגרף הוא השם שניתן למכשיר שמטרתו לבדוק האם האדם שנבדק באמצעותו דובר אמת או משקר. מסיבה זו נקרא המכשיר גם מכונת אמת, והוא משמש עד היום לצרכים מסוימים. מכשיר פוליגרף הומצא בארצות הברית בשנות העשרים של המאה העשרים, ועד היום עושים שימוש בפוליגרף במדינות שונות על מנת לסייע בקבלת החלטה לגבי אמינותו של הנבדק. פעולתו של מכשיר פוליגרף מתבססת על ההנחה לפיה כאשר אדם משקר מתרחשות בגופו תגובות פיזיולוגיות בלתי רצוניות כגון הזעה, רעד, דפיקות לב מואצות, עלייה בלחץ הדם ועוד. המכשיר, שמחובר לגופו של הנבדק באמצעות חיישנים , יכול לזהות את השינויים הללו ולסמן אותם על הפלט שהוא מוציא.

כיצד מתבצעת בדיקה של מכונת אמת/ פוליגרף?

בדיקת פוליגרף מתבצעת בחדר שקט שקירותיו חלקים ואין בו שום חפץ או דבר שעלול להסיט את תשומת לבו של הנבדק. הבודק מעביר לנבדק סדרת שאלות על מנת שיכין את עצמו ויפחית את מידת הלחץ שעלולה להשפיע על תגובותיו. לאחר מכן מחבר הבודק חיישנים לגופו של הנבדק, ושואל אותו את אותן שאלות בדיוק. השאלון כולל שאלות ישירות, העוסקות במקרה שמבקשים לבדוק. שאלות השוואה שאינן קשורות למקרה ושמטרתן לאפשר לבודק לדעת בצורה ודאית יותר מתי הנבדק משקר ומתי הוא דובר אמת, ושאלות ניטרליות הנותנות  מדד בלתי תלוי  לאמירת אמת.  כל השאלות הללו מטרתן לאפשר לבודק לקבל החלטה לגבי מידת אמינותו ומהימנותו של הנבדק, על פי הגרף שרושם המכשיר 

למה מיועדת בדיקה ע"י מכונת אמת?

בדיקה באמצעות מכונת אמת משמשת היום למספר צרכים:

1. סיוע בחקירות – במסגרת חקירות פליליות, כשלא תמיד יש מספיק ראיות כדי להחליט אם אדם הנחשד
בביצוע פשע מסוים אכן אשם אם לאו, עושים הרבה פעמים שימוש במכשיר פוליגרף.
2. בדיקת מהימנות עובדים – כאשר בעל חברה או עסק רוצה לגייס עובדים חדשים ורוצה לדעת שהם אכן
מהימנים ומתאימים לתפקיד, הוא מבקש מהם הרבה פעמים לעבור בדיקת פוליגרף לעובדים.
3. חקירות ביטוח – חברות ביטוח שנתבעות על ידי אדם המדווח שנפגע, מבקשות פעמים רבות מהתובע לעבור בדיקה כדי להתרשם מאמינות הדיווח.
4. בדיקות במסגרת מחלוקות ביחסים בין אישיים בין בני זוג.
5. אימות גירסאות בבית משפט למשפחה, או בבתי הדין הרבניים.

בארצות הברית חלק מהמדינות מקבלות את תוקפן של בדיקות פוליגרף ברמת דיוק גבוהה.
באירופה, לעומת זאת, יש מדינות שבהן יש איסור מפורש לבצע בדיקת פוליגרף.
בישראל אין להציג מימצאי בדיקת פוליגרף בהליך פלילי, אולם תוצאותיה יכולות לשמש כראיה תומכת בהליכים אזרחיים, אם התמלאו שני התנאים הבאים:

1. הבדיקה בוצעה בהסכמת שני הצדדים
2. תוצאות הבדיקה הן חד משמעיות

למרות זאת, הרבה מאוד בעלי חברות ועסקים, כמו גם הרבה מאוד חברות ביטוח, משתמשים במכשיר על מנת לקבל מידע לגבי מהימנות, והבדיקה בהחלט משמשת גם במקרים הנדונים בבתי משפט, כאשר היא מתבצעת בהסכמת שני הצדדים.

בכל מקרה – אסור לחייב אדם לעבור בדיקה באמצעות מכונת אמת, וסירובו של אדם לבדיקה שכזאת אינה מהווה עילה לאשמתו.

האם ניתן לרמות מכונת אמת?

התשובה היא כן, אבל בהסתייגות רבה.
כן, משום שקשה מאוד לאדם לשלוט בתגובותיו הרגשית כאשר הוא משקר, אבל אם הוא מאוד יתאמץ יכול להיות שהוא יצליח להלחיץ את עצמו בזמן שיענה על שאלות הסרק ולהרגיע את עצמו קצת כשיענה על השאלות הרלוונטיות.

במקרה כזה תגובותיו תהיינה זהות בשני סוגי השאלות, וקשה מאוד יהיה להגיד מתי הוא משקר ומתי דובר אמת.

בכל מקרה – רק מעטים מצליחים, וברוב המקרים התוצאות מהימנות לחלוטין.

בחברת ש. ברוק, אשר נמצאת ברמת גן, אנו עושים בדיקות פוליגרף אמינות ומקצועיות על ידי אנשי מקצועי בעלי וותק וניסיון גדולים, לקביעת פגישה או שאלות כלשהן אתם מוזמנים לפנות אלינו.

פוליגרף ברמת גן 3

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ

מאמרים וכתבות

מבחן אמינות

עוד בעבר, היו מבוצעים מבחני אמינות בתרבויות קדומות וגם כיום, מבוצעים מבחני אמינות שונים עבור מטרות שונות. ההיסטוריה של מבחן אמינות, מראה שימוש נרחב בו

קרא עוד »

קבילות פוליגרף בבית משפט

פוליגרף בבית משפט מכשיר הפוליגרף, שהומצא בשנת 1885 ומאז עבר לא מעט גלגולים ושינויים, משמש חוקרים רבים לצורך זיהוי שקרים וגילוי האמת. המכשיר, בהתבסס על

קרא עוד »

הוצאת תעודת יושר

עבור חלק מהאנשים, מושגים כמו 'טביעות אצבע', 'FBI' ואפילו 'תעודת יושר' – הם מושגים מעורפלים למדי, בטח לא כאלה שהאדם הממוצע נתקל בהם בחיי היום

קרא עוד »

בדיקת זיוף מסמכים

כיום, הרבה יותר מבעבר, קל לזייף מסמכים. ואנחנו לא כותבים זאת משום שאנחנו מעודדים אתכם לזייף מסמך, אלא משום שבשל שכלולי הטכנולוגיה הזמינים בעידן המחשב

קרא עוד »