אודות

אם עד היום האמנתם כי לשקר יש רגליים, הרי שכיום אין מקום לספק, באמצעות טכנולוגיות מתקדמות כמו מכשיר הפוליגרף, ניתן לאתר, ברוב המקרים, מתי אתם דוברים אמת או שקר.

מי עשוי להגיע אל מכון פוליגרף לצורך ביצוע הבדיקה? מה כוללת בדיקת פוליגרף? ומה היתרונות של התהליך?

מכשיר הפוליגרף קיים משנות ה – 20 של המאה הקודמת ומטרתו לגלות באם אדם דובר אמת או שקר. במכשיר הפוליגרף נעשה שימוש רב במדינות רבות סביב העולם, כאשר המטרה העיקרית העומדת בבסיסו היא להחליט באם הנבדק אמין ומהימן. לשם כך עולה הצורך בבדיקה מקצועית ובצוות מיומן של בודקים מוסמכים ומנוסים.

כיצד מתנהלת הבדיקה?

כאשר אנו משקרים חלים בגופינו שינויים פיזיולוגיים כמו שינוי בדופק או בנפח הנשימה ושינויים במערכת העצבים. מכשיר הפוליגרף תוכנן ונבנה באופן שיוכל לקלוט ולמדוד את שינויי התגובות הפיזיולוגיות האלה, למכשיר אביזרים המתחברים לגוף הנבדק ומודדים את השינויים הנ"ל.

המערכת כיום הינה מערכת ממוחשבת אשר רמת הדיוק שלה גבוהה והיא מאפשרת לבודק הפוליגרף להגיע לתוצאה מדויקת ביותר.

במהלך הבדיקה הנבדק נשאל מספר סוגים של שאלות:

  • שאלות ניטרליות – כוללות לרוב פרטים אישיים מטרתן ליצר מדד בסיס של תגובות הנבדק.
  • שאלות השוואה – שאלות המאפשרות לבודק להשוות את רמת תגובתו של הנבדק לשאלות הרלוונטיות.
  • שאלות רלוונטיות – שאלות בהן מופיע נושא הבדיקה.

הבדיקה נערכת בחדר שקט ונטול הסחות דעת. בתום הבדיקה הצוות המקצועי של המכון מבצע השוואה בין המדדים השונים ובודק אילו שאלות השפיעו על הנבדק ומה הייתה תגובתו אליהן כפי שבאה לידי ביטוי על הגרף.

על סמך הפענוח ניתנת תוצאת הבדיקה.

שירותי חברת ש. ברוק בע"מ

חברת ש.ברוק בע"מ מספקת שירותים מקצועיים בתחומים הבאים:

ביצוע בדיקות לעובדים

לא פעם מעסיקים בוחרים להעביר מועמדים פוטנציאלים בדיקה בגלאי אמת כדי לקבל חוות דעת מקצועית על מידת אמינותו ומהימנותו של מועמד מסוים. בדיקות אלו נפוצות במיוחד כאשר מדובר בתפקידים רגישים ומטרתם לאמת אינפורמציה שנתקבלה בשלבי הריאיון הראשוניים. מלבד מטרות של סינון עובדים, ישנם מעסיקים אשר מבצעים בדיקות פוליגרף תקופתיות לשם הרתעת עובדים מביצוע עבירות או בדיקות פוליגרף לאחר אירועים ספציפיים אשר מטרתם להסיר או לאשש חשדות.

בדיקת עובד חדש היא תהליך מורכב ומסובך, בעיקר כאשר מדובר בתפקידים בהם הדגש הוא על מהימנות והתאמת העובד לדרישות התפקיד.

 

א. בדיקות מהימנות: תחקור ראשוני, בדיקות פוליגרף לאימות דיווח עצמי.

ב. תשאול ממליצים: חוות דעת ממליצים, חוות דעת ממקומות עבודה קודמים. המערך הינו מודולארי, הנקבע בהתאם לדרישות התפקיד. בתום המבדק נערך סיכום אינטגרטיבי הכולל המלצה.

חקירות פליליות

מכון פוליגרף לא פעם ישמש גם את חוקרי המשטרה במסגרת של חקירות פליליות, זאת במקרים ובהם אין מידה מספקת של ראיות כדי להחליט באם הנאשם אכן ביצע את העבירה המיוחסת לו.

חקירות ביטוח

גם חברות ביטוח לא פעם נעזרות בשירותיהם של מכוני פוליגרף ולו רק על מנת להתרשם מאמינותו של הדיווח במקרה של תביעה על פגיעה. ברוב המקרים הפוליגרף עצמו משמש כגורם הרתעה וכך מסייע לאיתור דיווחים בעייתיים. על פי החוק לא ניתן לחייב אדם לבצע בדיקת פוליגרף, נדרשת לשם כך הסכמה, ולא פעם היעדר הסכמה מטעם התובע עשוי להעלות חשדות הנוגעות לטהרת כוונותיו, עם זאת סירובו אינו מהווה עילה לאשמתו. כיום רוב הבדיקות אשר נעשות במקרה ביטוחי נעשות רק לאחר שהמקרה מגיע לבית המשפט ונוצרת הסכמה בין הצדדים לביצוע הבדיקה.

בתי משפט אזרחיים

במהלך הליכי משפט בין שני צדדים ובמידה וקיימת הסכמה, ניתן לבצע בדיקת פוליגרף לשני הצדדים, להציג את ממצאיה לבית המשפט ובמצבים מסוימים אף לבסס על סמך הבדיקה את הכרעת הדין.

בדיקת זיוף מסמכים

בדיקת כתב יד, השוואת חתימות, סיווגי דיו, סוגי מכונות כתיבה, מדפסות ומחשב – בצירוף חוות דעת מומחה לבית המשפט (לפי הצורך).

ייעוץ בניהול הגנה

בדיקת חומר הראיות מההיבט החקירתי / מזפ"י, הכנת קו הגנה / תקיפה.

אבחונים גרפולוגיים

אבחון הפן האישיותי של הכותב והתאמתו לתפקיד, בהתאם לפרופיל העיסוק.

התקנת מצלמות וידיאו סמויות

צילום סמוי/גלוי באמצעות מצלמות וידיאו או סטילס, צילומי לילה לטווחים גדולים, התקנת מערכות צילום סמויות לפיקוח, מעקב ואיתור פעילות חריגה.

ב.

בדיקת והטבעה של טביעות אצבע
לצורך קבלת תעודת יושר של ה- F.B.I
 
 
בדיקת פוליגרף בכל הארץ ובכל השפות

א. בדיקות פוליגרף הנערכות במטרה לאמת או להזים גרסאות, כגון בדיקת חשודים לאחר אירוע ובדיקות אלימינציה.

ב. בדיקת פוליגרף הכוללת חוות דעת מומחה לבית משפט.

למכון פוליגרף ישנם יתרונות רבים אשר באים לידי ביטוי בעיקר במקצועיותו של הצוות הפועל בהם. בפועל מקצועיותו של הצוות מהווה פרמטר חשוב ומרכזי להצלחת הבדיקה ולקביעת מידת אמינותה ולכן ככל שיש וותק וניסיון רב יותר, כך ניתן להיות בטוחים במהימנותה של התוצאה.

בחברת ש. ברוק אנו מציעים שירותי פוליגרף מהמעלה הראשונה הניתנים על ידי צוות מקצועי ובעל ניסיון עשיר בתחום. החברה מנוהלת על ידי שלמה ברוק ולו ידע תיאורטי נרחב וכן ניסיון מעשי בעבודה בתחום הבדיקות.

לאורך שנות פועלו עבר שלמה ברוק הכשרות רבות בארץ ובעולם כולל השתלמות בנושא ב –FBI. בנוסף שימש כראש יחידת הפוליגרף של משטרת ישראל, משמש בודק הפוליגרף הראשי של משרד המשפטים (מח"ש), שירת בהתנדבות שרות מילואים ארוך בדרגת סא"ל ביחידת הפוליגרף של מצ"ח שהיה אחד ממקימיה. כמו כן שימש בודק בשרות הבטחון הכללי בתחום של בדיקות מהימנות.

בנוסף לאמור לעיל  שלמה ברוק משמש כיום נשיא איגוד בודקי הפוליגרף בישראל.

על בסיס האצור לעיל החברה מציעה מגוון רחב של שירותים בתחום בהתאם לצרכים שונים ובכפוף לכל ההנחיות והכללים הנדרשים להשגת התוצאות האמינות והמהימנות ביותר.

כל בדיקות הפוליגרף במכון מבוצעות על ידי בודקים מוסמכים ומנוסים יוצאי מערכת הביטחון ומשטרת ישראל. לפרטים נוספים אודות השירותים אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!